el Lector Logo Çalışması

- circus
 • Logo Tasarımı
 • e-ticaret / Dijital Platform / Blog
500 TL Tasarımcı Ödülü
 • Seçim
  Garantili
 • 13 Aralık 2014, 23:59
  Galeri Kapandı
 • 20 Tasarımcı
 • 52 Tasarım
Markanın isteği üzerine proje süresi 7 gün uzatılmıştır.
 • Marka/Şirket İsmi

  el Lector
 • Sektör

  e-ticaret / Dijital Platform / Blog

Yeni Bilgi Ekle

Yeni Dosya Ekle

Dosya Seç

Proje Açıklaması

el Lector bir blog. Puro ve puro kültürü hakkında, aksesuarlarından, puro tadım notlarına, dünyada gezdiğim puro dükkanlarından, puro loungelarına kadar hepsi hakkında gözlemlerimi paylaştığım bir blog. 


Puro her ne kadar ülkemizde kısmen az tanınsa ve kullanılsa da, gün geçtikçe puro kullananların sayısı artıyor. Bu yükselişle beraber hem puroyu, hem de puro tüttürmenin inceliklerini dünyadaki gelişimiyle beraber dilimizdeki kaynak eksikliğinden dolayı Türkçe olarak paylaşıyorum. 

Puro bende, onun sihirli mavi dumanının ve ipeksi tütün yaprağını tutmanın verdiği keyif, dinginlik, zevk, dostluk ve paylaşım duygularını çağrıştırıyor. 

Blogun isminin “el Lector” olmasının sebebine gelince. el Lector’un sözlük anlamı İspanyolca “Okuyucu” demek, İnglizcesi Lector. Fakat “el Lector” özellikle hala Küba’da sıkça fabrikalarda puro sarıcılara, sarma esnasında, sıkılmasınlar diye kitap, gazete, haber vs okuyan kişilere verilen isim. Torcedorlar(puro sarıcılar) günlük olaylar hakkında haberleri yada bilgileri fabrika içinde el Lector’dan alıyorlar. 

Aradığım logonun, tabii ki blogun ismini, puro ve puro kültürünün zenginliğini(para olarak kastetmiyorum), keyfini ve dinginliğini, eleganlığını, okuyarak bilgi sahibi olmanın ve edindiği bilgi ile yaptığı işten daha fazla keyif almanın hazzını yansıtmasını bekliyorum. Aynı zamanda ürün üzerinde kullanılabilecek bir logo olması da gerekiyor. Yani ufak basıldığında bile kendini belli eden ve detayları küçülmeyle kaybolmayacak bir logo.  

Fikir almak için bloga bir gözatmak isterseniz, www.ellector.info adresim. 

Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum ve logoları heyecanla bekliyorum. 

Saygılar,

Sorunuz mu var?
Numaranızı bırakın, tasarım danışmanımız sizi arasın.