Tasarım yaptırmak çok kolay...

 • 1 Tasarım ihtiyacını belirle
 • 2 Yarışma başlat
  veya seçtiğin tasarımcıyla 1e1 çalış
 • 3 Onlarca online logo tasarımı gelsin

Referanslarımız

 • WILS Adlı Şirketimize Logo ve Kurumsal Kimlik Çalışması projesini kazanan tasarım

  Ahmet Salih Polat - WILS Teknoloji Proje Danışmanlık

  7 gün gibi kısa bir sürede projemize 100'den fazla tasarım geldi. Tasarımcı arkadaşlar sabırla isteklerimiz doğrultusunda çalışmalar yaptılar. Ödül bir kişiye gitti ama proje süresince keyifle çalışan, bilgi ve tecrübesini esirgemeyen çok değerli ...

 • SENİRKENT KAYMAKAMLIĞI projesini kazanan tasarım

  Burası kesinlikle profesyonel bir çalışma platformu... Tahir Sakallı - Senirkent Kaymakamlığı

  Kurumsal logo hazırlama çalışmaları yaparken arkadaş tavsiyesi üzerine idemama.com' a logo tasarımı için başvurduk. Burası kesinlikle profesyonel bir çalışma platformu. Proje başvurusu yaptıktan sonra beklediğimizden çok daha fazla tasarımla karşı...

 • GGG Güvençoğlu Gurup Şirketi İçin Logo Çalışması projesini kazanan tasarım

  Ödediğimiz ücretin karşılığını kat kat aldık... GGG Güvençoğlu Grup

  Marka ismimizin zorluğunun farkındaydık, daha önce bir çok tasarımcı ve tasarım ajansı ile çalıştık ama firmamızın logosu konusunda bir ilerleme kaydedemedik. idemama tasarım yarışmasıyla ödediğimiz ücret karşılığını kat kat aldığınızı söylemek mü...

Kimler bizden bahsediyor?

basında idemama
 • kendimatbaam banner idemama tasarlasın, kendimatbaam.com bassın
 • destek patent banner idemama tasarlasın, Destek Patent tescilletsin
Online Logo Nedir?
Bir markanın onu temsil eden resmi simgesine logo deniyor. İster kurumsal bir şirket olun, ister ticari hayatına yeni başlayan bir kobi olun, isterseniz de freelance çalışan tasarımcı olun mutlaka sizi anlatan ve size işaret eden bir görsele, ikona ya da resmi adıyla logo tasarımına ihtiyacınız olacaktır. Peki logonun online olanı var mı, logo nasıl tasarlanır, online ortamda logo kullanımı nasıl olur, online logo tasarlayabilir misiniz? Deneyimli, eğitimli ve işini çok seven tasarımcılarla ve kurumsal kimlik tasarımı uzmanlarıyla kobileri bir araya getirmeyi hedefleyen idemama.com olarak logo tasarımı ile ilgili bu sorulara yanıt bulmaya çalıştık, cevaplar için okumaya devam edin!

Online ve Offline Logolar
Kobinizi, işletmenizi ya da söz konusu girişiminizi hem online hem de offline alanda temsil edecek logonuz için aslında tek bir tasarım yaptırmalısınız. Ancak bu tasarımı logo tasarımcısı, gerekli teknik detayları gözeterek basılı ürünler için farklı, dijital ortam için farklı teknik detaylarla hazırlayacaktır. Zira genellikle dijital ortamda bazı çözünürlükler yeterli olurken devasa bir broşür baskısında aynı logo, grenlenme ya da pikselleşme denilen sorunlara yol açabilir.

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?
Kobiniz için logo tasarımına ihtiyaç duyduğunuzda aşağıdaki adımları izleyerek zahmetsizce, kısa sürede doğru sonuca ulaşabilirsiniz.
Logo tasarımını yapacak tasarımcıya markanız hakkında detaylı bilgi verecek bir metin hazırlayın. 
Bu metinde markanın renkleri, hedefleri, temsil ettiği fikirler, hedef kitlede yaratmak istediği algı, rakiplerinden ayrılan özelliği gibi detaylar yer almalı.
Tasarımcınızla logoyu hangi alanlarda, mecralarda kullanacağınızın bilgisini paylaşın.
Tasarımcınızın sizi daha iyi anlaması için ve sadece ona fikir vermek için hayalinizdeki logo tasarımına benzeyen logo tasarım örneklerini sunun.
Tasarımcının deneyimine ve eğitimine güvenin. Zira o, aldığı eğitim gereği, kişisel zevklerle değil sizin sektörünüzün dinamikleriyle, hedef kitlenizin özellikleriyle, markanızın kendi özgü yapısıyla hareket edecektir.

Online Logo Tasarımı Yapılır mı?
Günümüzde logo, firmayı temsil eden basit bir görsel olarak görülüp arama motorunda kolayca indekslenen ve kullanılabilen online logo tasarım programlarıyla da hazırlanmaktadır. Hemen her bilgisayar kullanıcısının kolayca çalışabileceği bu basit arayüzler sayesinde evet, herkes kendi logosunu tasarlayabilir. Ancak, logonun bir şirketi marka olmaya götüren etkisi, tek başına logonun geleceğe kalma becerisinin markaya kattığı değer, verdiği etki ile satışa dönüşme oranı gibi detaylar göz önüne alınırsa logo tasarlama işinin özel bir yetenek, eğitim, ön sezi ve deneyim gerektirdiği, işin sadece bir programı çalıştırmaktan ibaret olmadığı anlaşılır. Başarıya götüren bir logo tasarımı için tasarımcının, söz konusu sektörü tanıması, hedef kitleye özel çalışma yapma bilgisine sahip olması, estetik bilimi hakkında eğitimli olması, logo tasarım örneklerine hem yerel hem de küresel anlamda hakim olması, marka kurgusu kavramına uyum sağlama kaygısını taşıması, teknik detayları da bilmesi gerekir.

Bizi arayın

2 dakikada yarışma başlat,

onlarca tasarım gelsin.

Sorunuz mu var?
Numaranızı bırakın, tasarım danışmanımız sizi arasın.