Tasarım yaptırmak çok kolay...

 • 1 Tasarım yarışması başlatın
 • 2 Onlarca logo gelsin
 • 3 En beğendiğinizi seçin

8686 firma burada neler tasarlattı?

Referanslarımız

 • Yazılım Firmamıza Logo projesini kazanan tasarım

  Kod Ekibi - Yasin İlkalp Arabacı

  Bünyemizde çalışan grafikerlerimizin yapamadığını idemama.com yaptı. İlginize ve kalitenize teşekkür ederiz.

 • Her Ürün markamız için logo projesini kazanan tasarım

  Uğur Kılıç - Her Ürün

  Beklediğimizin üzerinde tasarımlarla karşılaştık. İstediğimizi bulabilmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Projemizi başlattığımız günden son güne kadar ilgi ve yardımlarını esirgemeyen idemama.com çalışanlarına teşekkür ederiz.

 • muze.org sitemize logo. projesini kazanan tasarım

  Yıldırım Aydeniz - muze.org

  İlk defa proje yaptırmak için idemama'yı tercih ettim. Ve son derece doğru bir karar aldığımı harika tasarımlar geldiğinde anladım. Teşekkürlerimi sunarım.

 • my Circus Bakery logo ve amblem projesini kazanan tasarım

  Gülden Erten - MyCircusBakery

  Sevgili idemama Ailesi, Hızlı dönüşleriniz, anında çözümleriniz, müşterinizi anlamak için gösterdiğiniz tüm çabalar için sizlere çook teşekkür ederim. Ne kadar doğru karar vermişim sizleri seçmişim. Umarım yolunuz çok açık olsun... Sevgilerimle.

 • Parisa Tercüme, Eğitim ve Vize Danışmanlık projesini kazanan tasarım

  İstediğim gibi bir tasarıma sahip oldum Cihangir Dalgıç - Parisa Tercüme, Eğitim ve Vize Danışmanlık

  Sağdan soldan duyduğunuz insanlardan alacağınız sınırlı tasarımlara bağlı kalmadan istediğinizi hızlı bir biçimde alabiliyorsunuz. İstediğim gibi bir tasarıma sahip oldum. Teşekkür ederim.

 • DIŞ CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ projesini kazanan tasarım

  Burak İşler - İzo Time

  Teşekkürler idemama bu sizinle ikinci çalişmam oldu ve her ikisinden de çok memnun kaldım. Aylarca uğraşsam bu logo çalışmalarını yaptıramaz ve bu çizgilere ulaşamazdım çok teşekkür ederim.

 • VCP Kurumsal Kimlik Çalışması projesini kazanan tasarım

  Ali Argün - Valuta Capital Partners

  İlk duyduğumuz günden beri heyecanla izlediğimiz idemama'yı en sonunda müşteri olarak da tecrübe edebildik. idemama ekibine ve tasarımları ile projemize katılan bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler! Pek yakında web sitemiz ve bir başka kurumsal ki...

 • Logo Tasarım projesini kazanan tasarım

  Oğuz Bilimli - naturelsepetim.com

  Bir çok farklı tasarımcıyla çalışma fırsatı tanıyor olması sistemin en basit yanı. Asıl müşteri haklarının korunması ile ilgili neler yapıldığını proje sırasında anlıyorsunuz. Herkese mutlaka tavsiye ederim. Tekrar idemama ekibine teşekkür eder, b...

 • Evsepetim projesini kazanan tasarım

  Mehmet Dilek - evsepetim.com

  Çok teşekkür ediyorum, sayenizde yeni kurulacak firmamız için çok güzel içimize sinen bir logo tasarlattık. Bu kadar logo tasarımı arasında seçim yapmak gerçekten çok zormuş, farklı tasarımcılar, farklı hayaller...

Kimler bizden bahsediyor?

basında idemama
 • kendimatbaam banner idemama tasarlasın, kendimatbaam.com bassın
 • destek patent banner idemama tasarlasın, Destek Patent tescilletsin

Logo Tasarım

Yeni oluşumlar ister bir proje olsun, ister yeni bir eve taşınmak olsun, ister bir şirket kurmak ya da kobi için ilk adımı atmak olsun hep detaylı ve iyi hesaplanmış bir optimizasyon gerektirir. Siz de kobiniz için daha en başından her bir adımı planlayarak sağlam ve gelişmeye açık bir yapının temelini atabilirsiniz. Bir kobi için, yatırım, masrafların planlanması, kredilerin elde edilmesi ya da devlet desteğinin sağlanması kadar marka imajının kurgulanması, kurumsal kimlik çalışmaları da hayati önem taşır. Düşünsenize, sadece İstanbul’da binlerce tekstil üreticisi varken bunlardan bir kaçının marka imajına sahip olmanın avantajıyla çok geniş bir pazara ulaşması şansla açıklanabilir mi? Elbette hayır. Marka imajına yapılan yatırım, büyüme, genişleme ve kendi alanında söz sahibi olma avantajını doğuracak bu da kazanca direkt olarak yansıyacaktır. Sevgili kobi, burada karar vermeniz gereken şey, “müşterilerinizin talepleri kadar var olmak mı, yoksa “gelecekte kendi iş alanınızda piyasa koşullarını belirleyen bir şirket haline gelmek mi” kurgusudur. Marka yaratmak, profesyonel bir destekle ve kararlılıkla sandığınızdan çok daha kolay bir biçimde sağlanabilir. Marka olmanın ilk adımlarından biri de başarılı bir logo’ya sahip olmaktan geçer. Peki, logo nedir, logo neden önemlidir, logo tasarımını kim yapar, logo nasıl olmalıdır…

Logo Nedir?

Bir tasarımcı için, bir marka için, bir şirket için ve söz konusu ürün ya da hizmeti satın alacak olan müşteri için logo ve onun önemli bir uzantısı olan kartvizit tasarımı sandığınızdan çok daha anlamlı bir şeydir. Logo tasarımı, sizin yüzünüz, simgeniz, ifade edilme biçiminiz, sizi başkalarından ayıran size özel parmak izinizdir. Bilimsel bir tanımla logo, farklı kurum, şirket, markaları ayırt etmeyi sağlayan simge, tipografik karakter, işaret tasarımıdır. Genellikle şirket ya da kurum adını sembolleştiren, onu somut bir karaktere dönüştürerek akılda kalıcı kılan işarettir.

Logo Neden Önemlidir?

Logo sahibi olmadan bir markadan söz etmek imkansızdır. Markanın kimliğindeki fotoğrafıdır logo. Onu ve temsil ettiği işi, bu iş için geniş kitlelerle empati kurmak üzere yarattığı değerleri çağrıştıran bir simgedir. Logosuz bir şirketi, yüzü olmayan bir insana benzetmek çok da yanlış olmaz.

Logo Sahibi Olmak Kobilere Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Marka algısı yaratır.

Kurumsallığı yani güvenilirliği çağrıştırır.

Kendi bünyesinde çalışanlarıyla ortak bir bağ kurmasına onları hangi çatı altında topladığını anlatmasına yardım eder.

Markalar dünyasında kendisini ayırt edici bir özellik olarak logosunu kullanması Kobiye, fark edilme fırsatı sunar.

Kurumsal kimlik algısı yaratarak daha güçlü bağlantılar kurmayı kolaylaştırır.

Logo Tasarımını Kim Yapar?

Bir logo tasarlatmak istediğinizde sadece grafik tasarım programlarını bilen birinin size etkili ve geleceğe taşınabilecek bir sonuç sunamayacağını iyi bilmelisiniz. Çünkü logo, sadece bir şirket adının belirli ölçülerde ve pikselde dijitalleştirilmesi kadar basit bir kavram değil. Logo, ancak bu konuda uzmanlaşmış, eğitim almış, deneyim kazanmış tasarımcıların bileceği, sektöre özel renkler, hitap edilen kitleye özel karakterler, kurumun ya da şirketin benimsediği imajı yansıtan ifadeler içerecek şekilde tasarlanmalıdır. Bunlara ek olarak karmaşık olmamalı, akılda kalıcı olmalı ama asla başka bir markanın logosuyla karıştırılamayacak kadar da özgün olmalıdır. Ayrıca tüm bunları sağlarken bir diğer yandan da hem offline alanlarda hem de dijital alanlarda kullanılabilecek teknik özellikleri taşımalıdır. Ayrıca bazı iş alanları için bazı renkler ya da karakterler daha güçlü bir etki yaparken bazı iş alanlarında tam tersi etki yapabilir. Bu ayrıntıları da ancak yine çok deneyimli bir logo tasarımcısı bilebilir. Bu nedenlerden yola çıkarak logo tasarım işini önemseyin ve kobiniz için logonuzu en başından işin uzmanına yaptırın. Onlarca profesyonel logo tasarımcısının markanız için çalışmasını ve size özel onlarca farklı online logo tasarımı üretmesini isterseniz idemama.com doğru adres.

İyi Bir Kobi Logosu Nasıl Olmalıdır?

Logo yapma işine başlamadan önce gerçekten başarılı bir logo nasıl olmalı konusunu biraz irdelemekte fayda var. Çünkü şirket sahipleri ya da kobisini kurmak üzere olanlar, genellikle logo yapma programlarını kullanarak ya da sadece biraz grafik tasarım bilgisiyle onları geleceğe taşıyacak bir logoya sahip olamayacaklarının farkında değiller.


Özgün olmalıdır

Başka bir markanın, şirketin, işletmenin ya da kurumun logosunu anımsatmamalıdır.

Hizmet verilen alana uygun bir tarzı olmalıdır.

Şirket adını ifade eden detaylar içermelidir.

Şirket imajına uygun olmalıdır.

Sağlam ve güvenilir bir ifadeye sahip olmalıdır.

Fazla karmaşık olmamalıdır.Akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı renklerdeki zeminlerde kullanılabilecek bir yapıda olmalıdır.

Grafik kalitesi yüksek olmalıdır.

Marka kimliğini net olarak özetleyen bir simge gibi kullanılabilmelidir.

Tasarımcıya Logo Briefi Nasıl Verilir?

Kobiniz için bir logo tasarlatmaya karar verdikten sonra aklınızdan geçenleri net ve detaylı bir biçimde tasarımcıya anlatabilmeniz önemlidir. Aksi halde Cem Yılmaz’ın da dediği gibi “yer çekimsiz ortamda muz yemek istiyorum ama çilek tadı gelsin” gibi bir briefle tasarımcıyı da engelleyebilirsiniz. Briefinizi verirken şu adımları izleyin ve bunlara dikkat edin ki iyi sonuç çıksın:


Önce kobiniz hangi alanda hizmet sunuyor, yazın.
Kobinizin hizmet verdiği kitleyi tanımlayan bir kaç sıfat belirtin (kültürel özellikler logo tasarımına etki eder).
Markanızın onu diğerlerinden ayrıştıran bir farklılığı varsa bunu açıkça belirtin (örneğin hızlı kargo ile yüzde yüz müşteri memnuniyeti)
Markanızın size göre sahip olması gereken renkler aklınızda varsa belirtin.
Şirket adını yazın.
Tasarımcının işine çok da müdahale etmeyin. Unutmayın, “güzel” göreceli bir kavram ama tasarımcılar onu herkes için ortak yapacak bilimsel bilgiye sahipler. Hiç bir rengi, çizgiyi, şekli kişisel zevklerine göre tesadüfen seçmiyorlar.

Sorunuz mu var?

Numaranızı bırakın, tasarım danışmanımız sizi arasın.
asd

Yepyeni kazanç kapınız idemama market
pek yakında yayında!

Logolarınızı şimdiden yükleyin, ilk siz kazanın...
LOGO YÜKLE