Tasarım yaptırmak çok kolay...

 • 1 Tasarım ihtiyacını belirle
 • 2 Yarışma başlat
  veya seçtiğin tasarımcıyla 1e1 çalış
 • 3 Onlarca katalog tasarımı gelsin

Referanslarımız

 • G KİDS/Üstün Zekalı Çocuk Eğitim Merkezi projesini kazanan tasarım

  Ece Akman - G Kids

  Öncelikle ekibinize, sonra da tasarımcımıza çok teşekkür ederim.Tasarım harika oldu ve tasarımcımız çok ilgili idi. Herşey profesyonelce ve düzenli gitti. Bizi böyle bir sistemle buluşturduğunuz için çok teşekkür ederiz.

 • bakliyat projesini kazanan tasarım

  Prenses Bakliyat

  Değerli idemama ailesi projemize gostermis oldugunuz ilgi ve çabaya sonsuz tesekkur ederiz bizim gonlumuzde hepiniz kazandiniz hepinizin eline saglik

 • arac kiralama firmamıza logo projesini kazanan tasarım

  Akın Bey - AKN Araç Kiralama

  Tüm ekibinize özellikle müşteri ilişkilerine yardımlarından dolayı teşekkür ederim. idemama'yı tanıdığım için mutluyum. Bundan sonraki calışmalarımı da idamama ekibiyle yapacağım. Saygılarımla...

 • FORMEL GROUP için kurumsal kimlik çalışması projesini kazanan tasarım

  Formel Group - Emel Değirmenci

  Çok keyifli bir çalışmaydı. Kolay ve pratik bir sistem kurmuşsunuz ve çok değerli çalışmalar içeriyor.

 • FALKON Elektronik Kurumsal Kimlik Projesi projesini kazanan tasarım

  Serhat Parlar - Falkon

  Projemize tasarımlarıyla renk katıp değerli vakitlerini ve emeklerini sarf eden arkadaşlara tek tek teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Türkiye'de gerçekten bu derece kaliteli tasarımcı arkadaşların olması bizleri çok mutlu etti. "idemama.com"un bö...

 • "okuyankadın" markası için logo projesini kazanan tasarım

  Okuyan Kadın - Kürşat Oral

  Beklentilerimiz tümüyle karşılandı. Sonuçtan çok memnun kaldık. Projemizin ilerleyen aşamalarında da bu hizmetten yararlanmaya devam edeceğiz.

 • A-TECH  projesini kazanan tasarım

  A-Tech - Adnan Türkkan

  Marketten aldığım logo ile bunlar daha başlangıç. Daha birlikte çok çalışacağız. Tamamlanan projeler için çoook teşekkürler.

 • ÇOLAKEL Otomotiv Şirketimize Logo projesini kazanan tasarım

  Erdoğan Çolakel - Çolakel

  Bu kadar tasarımcıyı yani farklı fikirleri bir araya getirip çok fazla alternatif sunduğunuz için idemama ekibine,projemde emeği geçen tasarımcılara da ayrı ayrı teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

 • Egemet Kalibrasyon Logo Çalışması projesini kazanan tasarım

  Egemet Kalibrasyon Ölçüm

  Kesinlikle çok doğru ve uygun bir çalışma tarzı tasarımcı ile çok hızlı ve doğru bir şekilde iletişim kurabildiğimiz için sonuçları da doğru oluyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kimler bizden bahsediyor?

basında idemama
 • kendimatbaam banner idemama tasarlasın, kendimatbaam.com bassın
 • destek patent banner idemama tasarlasın, Destek Patent tescilletsin
Katalog Tasarımı
Kobiler için iş geliştirmenin en kritik ayağı pazarlama çalışmalarıdır. Logo tasarımı, kartvizit basımı, maskot kullanımı, slogan ve diğer marka kurgusu detaylarıyla birlikte söz konusu ürün ya da hizmeti tanıtan bir katalog hazırlatmak da pazarlama çalışmaları için önemlidir. Zorlu ve emek dolu ticari yaşamına yeni başlayan ya da yılların deneyimini artık daha trend bir yüzle daha fazla kişiye ulaşarak sürdürmek isteyen bir kobi için sunduğu ürünü, hizmeti, kendisini anlatan bir katalog, broşür tasarlatmak elzemdir. Peki, katalog nasıl tasarlanır, katalog tasarımı için neler gerekir, başarıya götürecek bir katalog tasarımı nasıl olmalıdır?

Katalog/ Broşür Çeşitleri
Detaylı Kataloglar: Dilerseniz ürün ya da hizmetinizi anlatan kitapçık görünümünde detaylı çalışmalar yaptırabilirsiniz. Ancak bu tarz bir broşür tasarımı ya da katalog tasarımı maliyetli olacağı için kısa sürede değişecek bilgilerden ziyade yıllarca geçerliliğini koruyacak içerik anlayışıyla ilerlemeniz gerekir.
Cep Broşürleri: Sunduğunuz hizmet ve sattığınız ürün ile sizin marka değerlerinizi bir arada sunan güncel, özet bilgi veren aktüel kataloglar ya da broşürler de tasarlatabilirsiniz. Bunlar, hem küçük oldukları hem de kitapsı yapıda olmadıkları için nispeten ekonomik baskı avantajı sunacaklardır. Çok sayıda bastırarak, çok geniş kitlelere ulaştırabilir, bir süre sonra güncelenen bilgilerle tekrarını yaptırabilirsiniz.
Offline ve Online Kataloglar: Broşür ya da kataloğunuzu tasarlattıktan sonra bir matbaa ile görüşerek bastırabilir ya da kataloğu sadece online olarak da tasarlatabilirsiniz. Online kataloğun avantajı, web sayfanıza gelen her ziyaretçinin kolayca vermek istediğiniz bilgilere ulaşabilmesi, kataloğunuzu incelerken sitede kalma oranlarının artması sonucu arama motoru optimizasyonu açısından sitenizin değerinin artması (elbette kolayca açılan, alt yapısı iyi bir tasarım olmalı), dilerseniz e-posta yoluyla ve sosyal medya aracılığıyla çok geniş kitlere ulaşabilmesidir. Offline katalogların yani basılı broşür ve katalog yapılarının avantajı ise, elde somut bir tasarımın olması, internet kullanıcısı dışındaki kitlelere de sunulabilmesidir. Burada doğru kararı vermek için her iki seçeneği de tercih edebilir, hedef kitlenizin niteliğine göre de ilerleyebilirsiniz.

Katalog Tasarımı İçin Aradığınız Ekip idemama.com’da!
İster e-katalog yaptırın ister basılmak üzere bir broşür tasarımı fark etmeksizin sizin ihtiyacınıza en uygun yanıtı sunacak tasarımcıların sizin için hazırladığı katalog tasarımlarına idemama.com’dan ulaşabilirsiniz. Sistem, profesyonel, tecrübeli, güncel akımları takip eden farklı ekollerden ve tarzlardan yüzlerce tasarımcıyı bünyesinde topluyor. Yapmanız gereken tek şey, idemama.com’da bir katalog tasarımı projesi başlatmak. Böylece aylarca tasarımcı aramak, başkalarının duygusal referanslarıyla tercih yapmak zorunda kalmayacaksınız. Markanızın kurumsal kimlik tasarımıyla uyumlu katalog ve broşürlerle çok daha fazla insana ulaşmak zor değil.

İyi Katalog Tasarımı Nasıl Olmalı?
Kapağından, sayfa yapısına, yazı karakterlerinden, görsellerin kullanılışına kadar her detayıyla markanın tarzını yansıtabilmeli. Logo tasarımınızla ve diğer marka kurgusu detaylarıyla uyumlu olmalıdır.
Metin içerikler, tanıtılmak istenen ürün ya da hizmeti en anlaşılır şekilde açıklayacak yalın bir dille yazılmış olmalı. 
Görseller, yüksek kalitede, net ve konuya direk işaret eder özellikte olmalı.
Sayfa genişliği ve rengi yine marka dili, tanıtılan ürün ya da hizmet ile ayrıca da hedeflenen kitlenin sosyo kültürel yapısıyla uyumlu olmalı.
Aşırı detay içermeyen ancak gereken bilgiyi de sunan bir içerik tasarımı yapılmalı.
Dikkat çeken, bilgi veren, kullanıcıda saklama ihtiyacı uyandıran bir içerik sunmalı. Örneğin estetik klinik için hazırlanan bir katalogda bazı estetik problemlerin nasıl ve hangi uygulamalarla çözüme kavuşturulduğu gibi faydalı bilgiler sunulmalı.
Bizi arayın

2 dakikada yarışma başlat,

onlarca tasarım gelsin.

Sorunuz mu var?
Numaranızı bırakın, tasarım danışmanımız sizi arasın.