Tasarım yaptırmak çok kolay...

 • 1 Tasarım yarışması başlatın
 • 2 Onlarca katalog tasarımı gelsin
 • 3 En beğendiğinizi seçin

Referanslarımız

 • Yamaç Şirketimize Logo projesini kazanan tasarım

  Emin Sina Çoban - Yamaç Dış Ticaret Danışmanlık

  Siteniz çok faydalı ve çok hızlı. Hem de fiyat olarak çok uygun :)

 • ÇOLAKEL Otomotiv Şirketimize Logo projesini kazanan tasarım

  Erdoğan Çolakel - Çolakel

  Bu kadar tasarımcıyı yani farklı fikirleri bir araya getirip çok fazla alternatif sunduğunuz için idemama ekibine,projemde emeği geçen tasarımcılara da ayrı ayrı teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

 • Yagmur Hukuk Kurumsal Kimlik Calismasi projesini kazanan tasarım

  Serkan Yağmur – Yağmur Hukuk Bürosu

  Siteyi çalışma yöntemini çok beğendim. Ayrıca süreç içerisindeki ilginiz ve yönlendirmeniz de çok başarılı. Bundan sonra tekrar çalışmak dileğiyle.

 • Cihan Kirpik - Antverse Bilişim

  Gayet keyifli ve interaktif bir tasarım süreci oldu teşekkürler.

 • bakliyat projesini kazanan tasarım

  Prenses Bakliyat

  Değerli idemama ailesi projemize gostermis oldugunuz ilgi ve çabaya sonsuz tesekkur ederiz bizim gonlumuzde hepiniz kazandiniz hepinizin eline saglik

 • Global Talent Ürün Tanıtımı projesini kazanan tasarım

  Gülşah Semiz - AIESEC

  idemama'yı ilk gördüğümüzde bize oldukça inovatif göründü. Proje süreçlerinin netliği, her zaman sorularımızın yanıt bulması, oldukça hızlı ilerlemesi işlerimizi çok kolaylaştırdı. Bunun için teşekkür ederiz.

 • Mobilya Aksesuarları firmamız için logo istiyoruz projesini kazanan tasarım

  ASMOB - Selçuk Gelgeç

  Beklentilerimizi tümüyle karşılanmasının haricinde, ilgili ve hızlı geri dönüşleri ile çözüm üretilmesindeki katkılarından dolayı idemama'ya teşekkür ederim.

 • Reform Yapı projesini kazanan tasarım

  Yusuf Çakı - Reform Yapı

  Çalışmalarınızı başarılı buluyoruz ve firmalar için çok sayıda alternatif sunan bir yapınız var. Daha da iyi olması dileğiyle...

 • FALKON Elektronik Kurumsal Kimlik Projesi projesini kazanan tasarım

  Serhat Parlar - Falkon

  Projemize tasarımlarıyla renk katıp değerli vakitlerini ve emeklerini sarf eden arkadaşlara tek tek teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Türkiye'de gerçekten bu derece kaliteli tasarımcı arkadaşların olması bizleri çok mutlu etti. "idemama.com"un bö...

Kimler bizden bahsediyor?

basında idemama
 • kendimatbaam banner idemama tasarlasın, kendimatbaam.com bassın
 • destek patent banner idemama tasarlasın, Destek Patent tescilletsin
Katalog Tasarımı
Kobiler için iş geliştirmenin en kritik ayağı pazarlama çalışmalarıdır. Logo tasarımı, kartvizit basımı, maskot kullanımı, slogan ve diğer marka kurgusu detaylarıyla birlikte söz konusu ürün ya da hizmeti tanıtan bir katalog hazırlatmak da pazarlama çalışmaları için önemlidir. Zorlu ve emek dolu ticari yaşamına yeni başlayan ya da yılların deneyimini artık daha trend bir yüzle daha fazla kişiye ulaşarak sürdürmek isteyen bir kobi için sunduğu ürünü, hizmeti, kendisini anlatan bir katalog, broşür tasarlatmak elzemdir. Peki, katalog nasıl tasarlanır, katalog tasarımı için neler gerekir, başarıya götürecek bir katalog tasarımı nasıl olmalıdır?

Katalog/ Broşür Çeşitleri
Detaylı Kataloglar: Dilerseniz ürün ya da hizmetinizi anlatan kitapçık görünümünde detaylı çalışmalar yaptırabilirsiniz. Ancak bu tarz bir broşür tasarımı ya da katalog tasarımı maliyetli olacağı için kısa sürede değişecek bilgilerden ziyade yıllarca geçerliliğini koruyacak içerik anlayışıyla ilerlemeniz gerekir.
Cep Broşürleri: Sunduğunuz hizmet ve sattığınız ürün ile sizin marka değerlerinizi bir arada sunan güncel, özet bilgi veren aktüel kataloglar ya da broşürler de tasarlatabilirsiniz. Bunlar, hem küçük oldukları hem de kitapsı yapıda olmadıkları için nispeten ekonomik baskı avantajı sunacaklardır. Çok sayıda bastırarak, çok geniş kitlelere ulaştırabilir, bir süre sonra güncelenen bilgilerle tekrarını yaptırabilirsiniz.
Offline ve Online Kataloglar: Broşür ya da kataloğunuzu tasarlattıktan sonra bir matbaa ile görüşerek bastırabilir ya da kataloğu sadece online olarak da tasarlatabilirsiniz. Online kataloğun avantajı, web sayfanıza gelen her ziyaretçinin kolayca vermek istediğiniz bilgilere ulaşabilmesi, kataloğunuzu incelerken sitede kalma oranlarının artması sonucu arama motoru optimizasyonu açısından sitenizin değerinin artması (elbette kolayca açılan, alt yapısı iyi bir tasarım olmalı), dilerseniz e-posta yoluyla ve sosyal medya aracılığıyla çok geniş kitlere ulaşabilmesidir. Offline katalogların yani basılı broşür ve katalog yapılarının avantajı ise, elde somut bir tasarımın olması, internet kullanıcısı dışındaki kitlelere de sunulabilmesidir. Burada doğru kararı vermek için her iki seçeneği de tercih edebilir, hedef kitlenizin niteliğine göre de ilerleyebilirsiniz.

Katalog Tasarımı İçin Aradığınız Ekip idemama.com’da!
İster e-katalog yaptırın ister basılmak üzere bir broşür tasarımı fark etmeksizin sizin ihtiyacınıza en uygun yanıtı sunacak tasarımcıların sizin için hazırladığı katalog tasarımlarına idemama.com’dan ulaşabilirsiniz. Sistem, profesyonel, tecrübeli, güncel akımları takip eden farklı ekollerden ve tarzlardan yüzlerce tasarımcıyı bünyesinde topluyor. Yapmanız gereken tek şey, idemama.com’da bir katalog tasarımı projesi başlatmak. Böylece aylarca tasarımcı aramak, başkalarının duygusal referanslarıyla tercih yapmak zorunda kalmayacaksınız. Markanızın kurumsal kimlik tasarımıyla uyumlu katalog ve broşürlerle çok daha fazla insana ulaşmak zor değil.

İyi Katalog Tasarımı Nasıl Olmalı?
Kapağından, sayfa yapısına, yazı karakterlerinden, görsellerin kullanılışına kadar her detayıyla markanın tarzını yansıtabilmeli. Logo tasarımınızla ve diğer marka kurgusu detaylarıyla uyumlu olmalıdır.
Metin içerikler, tanıtılmak istenen ürün ya da hizmeti en anlaşılır şekilde açıklayacak yalın bir dille yazılmış olmalı. 
Görseller, yüksek kalitede, net ve konuya direk işaret eder özellikte olmalı.
Sayfa genişliği ve rengi yine marka dili, tanıtılan ürün ya da hizmet ile ayrıca da hedeflenen kitlenin sosyo kültürel yapısıyla uyumlu olmalı.
Aşırı detay içermeyen ancak gereken bilgiyi de sunan bir içerik tasarımı yapılmalı.
Dikkat çeken, bilgi veren, kullanıcıda saklama ihtiyacı uyandıran bir içerik sunmalı. Örneğin estetik klinik için hazırlanan bir katalogda bazı estetik problemlerin nasıl ve hangi uygulamalarla çözüme kavuşturulduğu gibi faydalı bilgiler sunulmalı.
Bizi arayın

2 dakikada yarışma başlat,

onlarca tasarım gelsin.

Sorunuz mu var?
Numaranızı bırakın, tasarım danışmanımız sizi arasın.
Yepyeni kazanç kapınız idemama market
pek yakında yayında!
Logolarınızı şimdiden yükleyin, ilk siz kazanın...
LOGO YÜKLE