Markalara İpuçları

 • Zamanlamayı ve ödülü doğru belirleyin:

  idemama’da ödül miktarını da zamanlamayı da siz belirlersiniz. Ama ödül miktarı ne kadar yüksek olursa tasarımcılar için o kadar cazip olur. Bu da sizin için çalışan daha çok yaratıcı anlamına geliyor. Zamanlamayı belirlerken tasarımcılara yeterince süre verdiğinize emin olun, süre ne kadar kısaysa katılımcı sayısı da o kadar az olur.

 • Kendinizi doğru anlatın:

  Tatmin edici, işinize yarayan sonuçlar almak istiyorsanız herşeyden önemlisi işin tanımını doğru yazmak. Proje detayı sayfasındaki soruların hepsini cevaplamaya çalışın. Önemli olan uzun cevaplar yazmak değil, net olmak, karşınızdakilere kendinizi doğru anlatmak. Unutmayın, işinizi en iyi siz bilirsiniz.

 • Yönlendirmenin de sınırı var:

  Tasarımcılara yaratıcılıkları için para veriyorsanız, bu konudaki uzmanlıklarına güvenmelisiniz. Bırakın onlar kendi işlerini yapsın, siz de kendi işinizi. Sizin işiniz projenizi doğru anlatmak, kendinizi doğru ifade etmekse, tasarımcıların işi de doğru yaratıcı konseptleri bulmak. Aşırı yönlendirmeniz, gelen işlerin sizin hayal gücünüz ve uzmanlığınızla sınırlı kalmasına sebep olur.

 • Siz de çalışın:

  İşiniz projeyi başlatınca aslında yeni başlıyor. Sitedeki tasarımcıların portfolyolarına göz atın. Kendinize yakın bulduğunuz, çalışmalarını beğendiğiniz tasarımcıları kendi projeniz konusunda bilgilendirin, onları sizin için de çalışmaya davet edin.

 • Yorum yapın:

  Her yüklenen işe puan verin ve yorum yapın. Eğer aynı tür yorumu çok sık yapmak zorunda olduğunuzu fark ederseniz, proje detaylarınızı güncelleyin.

Sorunuz mu var?
Numaranızı bırakın, tasarım danışmanımız sizi arasın.