İşlem Rehberi

Sistemi daha iyi öğrenin, daha iyi sonuca daha kolay ulaşın

Proje Başlatma Adımları

1. İhtiyacınız olan proje / sağlanacak hizmet türünü seçin

"Haydi Başla" veya "Proje başlat" butonuna tıklayarak ihtiyacınız olan logo, kurumsal kimlik, katalog, el ilanı gibi tasarım türünü seçebilirsiniz. Sitede yer alan tasarım hizmetlerinin içerisinden talebinize uygun projeyi seçebilmek adına site içinde yer alan yönlendirmeler ve bilgilerden yararlanabilirsiniz. İdemama söz konusu proje ve hizmetlerin sağlanmasına aracı hizmet sağlayıcı olarak aracılık etmekte olup, tasarımı gerçekleştiren tasarımcı üyelerin kendisidir.

2. Projenize bir isim verin

Firma isminizi girerek projenize bir isim verebilir ardından “Kaydet ve devam et” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz. Örneğin: " Sektöründe öncü inşaat firması için logo tasarımı”

3. Üyelik Bilgilerinizi girin

idemama.com’ da proje başlatabilmek için öncelikle siteye üye olunması veya daha önce üye olduysanız üyelik bilgilerinizi kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye üye olurken kullanım koşulları onaylanır. Cümle içinde yer alan linkten sözleşmeye ulaşabilirsiniz.

4. Proje paketlerinden birini seçin

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak, farklı avantajlar içeren Ekonomik, Avantajlı, Altın, Platin paketlerden birini veya paket içermeyen projelerimizden birini seçebilir, varsa indirim kodunuzu da bu bölümde girebilirsiniz. Ardından "Kaydet ve devam et" butonuna tıklayarak ödeme adımına doğru devam edebilirsiniz.

Paket İçerikleri

Ekonomik Paket:

Proje süresi 3 gündür. Pakette belirtilen tasarımcı ödül bedeli yükseltilemez. Proje süresini uzatma seçeneği ve para iade garantisi mevcut değildir. 

Avantajlı Paket:

Proje süresi 5 gündür. +3 gün proje süresini uzatma hakkı vardır. Pakette belirtilen tasarımcı ödül bedeli yükseltilemez. Para iade garantisi mevcut değildir. 

Altın Paket:

Proje süresi 5 gündür. +5 gün proje süresini uzatma hakkı vardır. Pakette belirtilen tasarımcı ödül bedeli yükseltilebilir. Para iade garantisi mevcuttur.

Platin Paket:

Proje süresi 7 gündür. +5 gün proje süresini uzatma hakkı vardır. Bu projeye sadece en yüksek puanlı 100 tasarımcı katılabilir. Pakette belirtilen tasarımcı ödül bedeli yükseltilebilir. Para iade garantisi mevcuttur. Bu pakete özel müşteri temsilcisi hizmeti ve öncelikli listelenme özelliği dahildir.

Paketsiz Projeler:

Proje süresini 5 gün-15 gün arasında proje sahibi belirler. Pakette belirtilen tasarımcı ödül bedeli yükseltilebilir. Para iade garantisi mevcuttur.                                                                                         

5. Sipariş özeti ve Siparişin Onaylanması

Ödemeniz tamamlanmadan önce seçilen pakete ilişkin ödül bedeli, idemama hizmet bedeli, varsa seçtiğiniz ekstra hizmet eklentileri dahil toplam tutar “Proje Özeti” başlığı altında açık bir şekilde gösterilir. Proje Özetini inceleyip değiştirmek istediğiniz ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz bir bilgi varsa bir önceki adıma geri dönerek yapmak istediğiniz değişiklikleri yapıp işlemi ona göre sonlandırabilirsiniz. Ödeme işlemini onaylamadan önce geriye dönülerek yapılacak işlemler sırasında daha önceden girdiğiniz bilgiler silinmez ve kaybolmaz. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduğunuzda Hizmet Satım Sözleşmesi'ni okuyup kabul ettiğinize ilişkin kutucukları işaretlemenizin ardından “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

6. Ödemenizi gerçekleştirin

Seçmiş olduğunuz hizmete /projeye ilişkin olarak ödemenizi havale veya kredi kartı seçeneklerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu bölümde seçtiğiniz paket üzerinde ödemeniz gereken toplam bedel ve tasarımcıya ödenecek ödül bedeli, varsa seçtiğiniz paketler dışında tercih ettiğiniz ekstra hizmetin bedeli, idemama.com hizmet bedeli gibi detayları görebilirsiniz. Belirlediğiniz toplam tutarı onaylıyorsanız " Ödeme Yap " butonuna tıklayarak ödemeyi gerçekleştirirsiniz. Ödeme yapıldıktan sonra projeniz yayına alınacaktır. Havale ile yapılan ödemelerde bankadan ödeme teyidi alındıktan veya ödeme ile ilgili dekont idemama.com'a ulaştıktan sonra ilgili proje yayına alınır.

Proje Yayınının ardından Yürütme Adımları

1. Nasıl bir tasarıma ihtiyacınız olduğunu yazın

Ödeme adımı gerçekleştikten sonra sistem sizi nasıl bir tasarıma ihtiyacınız olduğunu kısaca anlatmanız gereken  proje bilgileri bölümüne yönlendirecektir. Bu bölümden markanız ile ilgili ve istediğiniz tasarım ile ilgili bilgileri ve varsa dosyaları tasarımcılarla paylaşabilirsiniz.

2. Yorum yapın, puan verin

Projenize yüklenecek tasarımlara yorum ve puanlarınızla yön verebilirsiniz. Proje süresi boyunca profesyonel tasarımcılar onlarca size özel tasarımı proje galerinize yükleyecekler. Siz de yüklenen tasarımlara yorum ve puanlarınızla yön verebilirsiniz.

3. En beğendiğiniz tasarımı seçin

Proje sürenizin sonunda size özel hazırlanacak onlarca profesyonel tasarım arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

4. Seçtiğiniz tasarımcı ile birebir çalışın

Seçtiğiniz tasarım ile ilgili varsa değişiklik isteklerinizi seçtiğiniz tasarımın sahibi tasarımcı ile paylaşabilir, 10 gün boyunca birebir çalışabilirsiniz.

5. Dosyalarınızı teslim alın

Değişiklik istekleriniz tamamlandığında, tasarımcınız orjinal / vektörel / baskıya hazır dosyaları sizin için yükleyecek olup,  Tasarımınızı indirerek dilediğiniz gibi her mecrada kullanabilirsiniz.   Projeniz bu aşamada sonlanmış olacaktır.

6. Hak devir sözleşmesi 

Projeniz tamamlandıktan sonra, site kullanım şartlarında da belirtildiği gibi seçtiğiniz tasarımın ömür boyu tüm kullanım hakklarının tasarımcınız tarafından size devredildiğine dair ayrı bir hak devir sözleşmesi imzalanarak tarafınıza  idemama.com hizmet bedeli faturanız ile birlikte gönderilecektir. 

İade ve İptal Durumuna İlişkin Bilgilendirme 

Mesafeli sözleşmeler yönetmeliği 15. b Maddesine istinaden şahsa özel hazırlanan ürünlerden dolayı cayma hakkınızın olmadığını belirtir, cayma hakkı dışında iade taleplerinize ilişkin koşulları aşağıda belirtilen şartlarla kabul etmiş olduğunuzu hatırlatırız.

Başlattığınız para iade garantili projenin iptali için idemama.com ile mail üstünden iletişime geçip aşağıdaki şartlar dahilinde iade talebinde bulunabilirsiniz.

PARA İADE GARANTİSİ ŞARTLARI

  1. Para iade garantili projelerde projeye katılan tasarımlardan hiçbirinin beğenilmemesi halinde ödül bedeli 2 iş günü içerisinde iade edilir.
  2. Para iade garantisi sadece tasarımcı için belirlenen ödül bedeli için geçerlidir, idemama hizmet ve yayın bedeli komisyonu ve alınan ekstraların bedelleri iade edilmez.
  3. Proje süresi sonunda proje sahibinin para iade talebi yapmak için 5 iş günü süresi vardır.
  4. 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmayan ve sahipsiz bırakılan projelerde idemama.com kazanan tasarımcıyı belirler ve proje sahibi adına ödüllendirir.
  5. Para iade garantisi olmayan projelerde, proje sahibi seçim süresi sonuna kadar mutlaka bir kazanan belirleyerek projeyi sonlandırmalıdır. Sahipsiz bırakılan ve sonlandırılmayan projelerde idemama.com kazanan tasarımcıyı belirler ve proje sahibi adına ödüllendirir.
  6. Marka ismi, slogan projelerinde fikri eser haklarını korumak amacı ile para iade garantisi mevcut değildir.

Proje ve Fatura  Bilgilerinde Değişiklik

Proje başladıktan sonra “Üyelik ” bölümünün altında yer alan "Projelerim" sekmesinden "Devam eden projelerim" başlığı altında kayıtlı tüm projelerinize ulaşabilir, devam eden projenize ait istediğiniz gibi bilgi ve diğer güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Projeniz sonlandığında ise İdemama.com fatura bilgilerinizi düzenlemek için proje sonlandırma bölümünde yer alan "Fatura Bilgileri" linkinden   gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Hizmet Satış Sözleşmesi Bilgileri

İdemama.com ile müşteri/kullanıcı üye arasında elektronik ticarete ilişkin oluşturulan Hizmet Satış Sözleşmesi, elektronik ortamda 3 yıl süre ile saklanır. 3 yıl boyunca idemama.com’dan tamamlanan tüm projelerinizle ilgili sözleşmelere profil sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması 

Elektronik Ticaret işlemleri nedeniyle idemama.com’un kullanıcı üyelerden elde ettiği kişisel bilgi ve veriler idemama.com tarafından gizli bir şekilde tutulmakta, üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. Ancak Üye, idemama’ya üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin  kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları amaçlarıyla toplanmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder.

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları

idemama.com kullanımı ve bu sitede yer alan hizmetler Türk Hukukuna tabidir. İdemama.com ve kullanıcı tüketici sıfatını haiz gerçek kişi üyeler arasında doğacak uyuşmazlıklarda sorunlarınızı ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar dahilinde  Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi’ne götürebileceğinizi belirtir. Ayrıca sözleşmeden doğan ve veya doğabilecek her türlü ihtilafın ihlalinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunuzu belirtiriz.

Sorunuz mu var?
Numaranızı bırakın, tasarım danışmanımız sizi arasın.