İnteraktif Portfolyo... Neden Olmasın?

05/08/2015
Bir tasarımcı için müşterilerine yeni fikirler geliştirmek kadar kendisi için ya da kendi işini anlatan tasarımlar yapmak da önemli olmalı. Zira tasarımcı da freelance çalışan ya da bir kuruma bağlı çalışan yaptığı işin başarısı kadar yeni iş alabilen bir kobi sayılır. O zaman kendinizi tanıtmanın, yaptığınız işi anlatmanın tadını çıkarın. Hem kolay iş bulun hem de iş başvurusu konusunu biraz rahatlatın.

Tasarımcılar için bugün sosyal medya araçlarının sunduğu geniş interaktif ortam, kendi portfolyolarını bir ürün ya da hizmet olarak tanıtmanın zengin alternatiflerini sunuyor. Kendine güvenenler er meydanında işini, zihninin yaratıcı kıvrımlarını anlatmak üzere aradığı kürsüyü bulabiliyorlar. Bu fırsatları değerlendiren bir tasarımcı ile size ilham vermek istedik. İşte Robby Leonardi ve sıra dışı portfolyosu. 

Robby Leonardi New York'ta yaşayan bir tasarımcı. İlüstrasyon, grafik tasarımı, animasyon ve web geliştirme konularında uzman olan sanatçı, Fox, Speed TV, FX Networks gibi firmalarla çalışmış. Kendi interaktif portfolyosu o kadar eğlenceli ki, ekranın başından kalkamayacaksınız.


2014 Net Ödüllerinde En İyi Online Portfolyo için yarışan web sitesini Leonardi, Super Mario Bros oyunundan ilham alarak tasarlamış. Çocukluk günlerinin eğlenceli anılarından yararlanarak CV'sini bir oyuna çevirmiş. Oyunun kahramanı da tasarımcının kendisi. Bu eğlenceli web sitesini aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.